خبر بد: اضطراب ریاضی شما می تواند به کودکان سرایت کنددر کودکی من عاشق مطالعه کردن بودم، این مسئله باعث شد مادرم من را زودتر به مهدکودک بفرستد. علیرغم توانایی هایم در خواندن، در ریاضی چندان خوب نبودم و این ضعف تا دبیرستان هم ادامه داشت. آموختن ریاضی حال من را بد می کرد. حتی اکنون هم دیدن مسائل ریاضی باعث مضطرب شدنم می شوند.

خبر بد: اضطراب ریاضی شما می تواند به کودکان سرایت کند

اصلا دلم نمی خواهد کودکانم نیز اضطراب ریاضی داشته باشند. پژوهشی جدید نشان می دهد که والدین می توانند اضطراب ریاضی خود را به کودکان منتقل کنند، و آن کودکان در طول سال تحصیلی ریاضی کمتری خواهند آموخت. این اضطراب می تواند موروثی باشد اما پژوهش بیان می کند که اگر والدین همواره در انجام تکالیف کودک به او کمک کنند این همبستگی وجود خواهد داشت. که نشان دهنده این است که ارتباط کمتری با ژن و ارتباط بیشتری با نحوه بروز اضطراب ریاضی والدین دارد و پنهان کردن اضطراب کار آسانی نیست.

 

به همین دلیل تصمیم دارم تا همسرم که مهندس است، مسئول تکالیف ریاضی فرزندمان باشد و همینطور از سنین پایین کودکم را با ریاضی به روش های سرگرم کننده، مواجه کنم. این پژوهش بیان می کند که کتاب های ریاضی، کامپیوتر، بازی های تخته ای، و برنامه های اینترنتی ممکن است باعث شوند احساس خوبی نسبت به ریاضی ایجاد شود. من یادم نمی آید که در کودکی با چیزی کار کرده باشم که هم مرتبط با ریاضی و هم سرگرم کننده باشد. خوشبختانه روز به روز امکانات سرگرم کننده آموزشی بیشتر می شوند و می توانیم کودکانمان را از اضطراب دور کنیم.


سرزمین تیزهوش ها

مشخصات

  • منبع: http://tizland.rozblog.com/post/939
  • کلمات کلیدی: ریاضی ,اضطراب ,سرگرم ,کودکان ,والدین ,باعث ,اضطراب ریاضی ,سرگرم کننده ,پژوهش بیان
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها